sovietinis generalgubernatorius z12016 m. spalio 18 dieną, 18 val. Lietuvos istorijos institute vyks Sauliaus Grybkausko knygos „Sovietinis „generalgubernatorius“: Komunistų partijų antrieji sekretoriai Sovietų Sąjungos respublikojepristatymas / diskusija.

Pokalbyje dalyvaus: prof. Zenonas Norkus (Vilniaus universitetas),

dr. Česlovas Laurinavičius (Lietuvos istorijos institutas),

dr. Darius Staliūnas (Lietuvos istorijos institutas),

dr. Saulius Grybkauskas (Lietuvos istorijos institutas).

Diskusiją moderuoja dr. Tomas Vaiseta (Vilniaus universitetas).

Trumpai apie knygą:

Monografijoje atskleidžiama sovietinės Lietuvos ir kitų respublikų komunistų partijos Centro komiteto antrųjų sekretorių, kaip svarbiausių Kremliaus politinių agentų, veikla, analizuojama šio politinio instituto svarba valdant sovietinę imperiją. Knygoje nagrinėjamos antrųjų sekretorių instituto ištakos ir genezė, jo atsiradimo priežastys, sąryšis su postalinine sovietizacija. Tiriamas šio instituto atsiradimo politinis kontekstas, jo įsteigimo 1955 m. priežastys bei ankstesnių Maskvos naudotų periferijos kontrolės praktikų paveldas, aukštos sovietinės partinės biurokratijos reikšmė ir ryšiai su SSKP CK aparatu, aptariama antrųjų sekretorių kolektyvinė biografija ir tarpusavio socialiniai ryšiai, statusas ir tinklaveika respublikoje.