Sidebar

Archeologai kasaPasinerk į atradimo nuotykį – rinkis archeologiją!

Tai vienintelė Archeologijos bakalauro studijų programa Lietuvoje, siūlanti galimybę studijuoti archeologinius šaltinius, reiškinius ir procesus nuo akmens amžiaus iki XX a. Programa suteikia platų humanitarinį išsilavinimą, dalykinių žinių, įgūdžių ir parengia tolesnei archeologo profesinei veiklai. Programa sudaro galimybes gilintis į susijusių mokslo sričių temas (geoinformacinių sistemų (GIS); bioarcheologijos: fizinės antropologijos, zooarcheologijos, archeobotanikos; kultūros ir socialinės antropologijos; paveldo apsaugos; muziejininkystės, kt.) ir įgyti plačiai pritaikomų kompetencijų. Daug dėmesio skiriama įvairioms archeologo darbo sritims ir praktikai, supažindinama su šiuolaikinių technologijų taikymu (geofizikiniai metodai, dronų technologijos, gręžiniai, kt.). Studijuojama ne tik auditorijose, bet ir archeologinėse vietose, muziejuose: rinkinius atveria ir patirtimi dalinasi Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai, studentai dalyvauja archeologinėse ekspedicijose Kernavėje ir kitose archeologinėse vietovėse.

Studijos vyksta moduliniu principu, kai pačiam galima susidaryti poreikius geriausiai atitinkantį asmeninį „studijų portfelį“. Norintieji įgyti papildomų kompetencijų, gali rinktis individualiąsias studijas – ne tik Programos siūlomus, bet ir kitų studijų krypčių dalykus, pedagogikos ar kitas gretutines studijas, užsienio kalbas ir kt.

Turinys ir pasiekti rezultatai

Baigęs Programą, studentas bus pasirengęs savarankiškam darbui archeologijos ir susijusiose srityse, kur yra reikalingos praeities reiškinių ir procesų išmanymo, duomenų rinkimo, sisteminimo ir analizės kompetencijos, taip pat galėtų tęsti studijas humanitarinių ir socialinių mokslų magistratūroje, turėtų būti išsiugdęs poreikį plėsti, gilinti ir atnaujinti žinias bei gebėjimus per visą gyvenimą trunkantį mokymąsi.

Archeologijos studijų programos apimtis – 240 kreditų (privalomi pagrindinės studijų krypties moduliai sudaro 180 kreditų, 60 kreditų – laisvai pasirenkama individualiųjų studijų dalis).

Kvalifikacijos teikiamos galimybės

Programą baigę absolventai gali dirbti archeologinių tyrimų, paveldosaugos, kultūros, švietimo, turizmo, viešojo administravimo srityse valstybiniame ir privačiame sektoriuje, taip pat susikurti darbo vietą patys. Tęsiant studijas humanitarinių ir socialinių mokslų magistrantūroje, galima siekti savarankiško tyrėjo karjeros.  Atradusieji archeologo pašaukimą, turi puikias galimybes studijuoti doktorantūroje: įsilieti į mokslininkų gretas ir mėgautis atradimais visą gyvenimą!

Su Archeologijos magistro studijų programos planu susipažinkite čia.

Klausk studento

Faustas Vaičiulis, Archeologijos studijų programa, II kursas. El. paštas  

Klausk dėstytojo

Agnė Žilinskaitė, Archeologijos katedros lektorė. El. paštas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos