Istoriografijos ir istorijos šaltinių biblioteka
Fakultetas turi specializuotą biblioteką, kurioje kaupiamos istorinių šaltinių publikacijos, fundamentiniai humanitarinių mokslų, archeologijos ir paveldosaugos tekstai, šių sričių klasikiniai ir naujausi teoriniai veikalai, istoriografijos leidiniai ir kt.
Sukaupta apie 45 000 leidinių įvairiomis kalbomis (lietuvių, anglų, lenkų, vokiečių ir kt.). Kasmet prenumeruojama apie 50 (popierinių) ir 100 (elektroninių) periodinių leidinių. Galima naudotis Vilniaus universiteto bibliotekos elektroniniais ištekliais: Lietuvos ir užsienio duomenų bazėmis, elektroniniais leidiniais.
Specializuota biblioteka turi dvi skaityklas:
daugiau nei 30 000 leidinių, 6 000 iš jų atvirame fonde
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Universiteto g. 7 (III aukštas), 321 kab.
Tel. (8 5) 268 7143
30 darbo vietų, iš jų 4 kompiuterizuotos
daugiau kaip 15 000 leidinių, prieinamų atvirame fonde
Vilniaus universiteto Centrinė biblioteka, Universiteto g. 3 (III aukštas)
Tel. (8 5) 268 7124
18 darbo vietų, iš jų 3 kompiuterizuotos
Biblioteka viešai prieinama. Daugiau informacijos.
Geografinės informacines sistemos (GIS) laboratorija
Tai kompiuterizuotas, darbui su GIS programine įranga (ArcGIS Desktop, ArcView, kt.) aprūpintas, kabinetas (322 kab.). Naudojama archeologijos ir paveldo studijose, kuriant skaitmeninius žemėlapius, duomenų bazes, dirbant su LiDAR technologijomis. Specializuota įranga padeda užtikrinti humanitarikos ryšius su praktine-taikomąja sritimis, naudoti fizinių ir technologijos mokslų pasiekimus ir priemones, integruotis į šiuolaikinį technologijų ir informacijos perteikimo pasaulį. Gali naudotis fakulteto mokslininkai ir studentai.
Bioarcheologijos tyrimų centras
Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Bioarcheologijos tyrimų centro tikslas – moksliniai ekofaktinės medžiagos tyrimai. Ekofaktai – tai organiniai dariniai (medžiagos), randami archeologiniuose objektuose, ir turintys archeologinės reikšmės, pvz., augalų liekanos, žmonių ir gyvūnų kaulai, vabalų liekanos, kiaušinių lukštai. Šiuo metu centras koncentruojasi į makrobotanikos ir osteologinės medžiagos tyrimus. Centrą sudaro trys laboratorijos:
• antropologijos,
• archeobotanikos,
• zooarcheologijos.
Taip pat centre įrengtos grunto plovimo ir saugojimo patalpos, zooarcheologinės medžiagos saugykla. Tyrimai laboratorijose atliekami pagal geriausius visuotinai pripažįstamus profesinius, techninius standartus ir praktikas.
Centras yra atviros prieigos, suteikia galimybę ir sudaro sąlygas Lietuvos ir užsienio mokslininkams tirti jame saugomą medžiagą. Taip pat sudarytos sąlygos Vilniaus universiteto studentams atlikti tiriamuosius darbus, įgauti įgūdžių bioarcheologijos srityje.
Bioarcheologijos centras vykdo ir užsakomuosius ekofaktinės medžiagos tyrimus.
Plačiau žr. Bioarcheologijos tyrimų centro puslapyje.