Sidebar

VU IF529 miIstorijos fakultetas kviečia rinktis Istorijos magistro studijų programą. Ši programa suteikia galimybę studijuoti jau pasiteisinusias ir tradicinėmis tapusias naujosios istorijos arba medievistikos kryptis. Be jų studentams siūloma nauja sociokultūrinės istorijos kryptis, kuri gimė reaguojant į studijų ir tyrimų aktualijas: didėjantį tarpdiscipliniškumą, atminties kultūros ir kasdienybės tyrimų proveržį. Istorijos bakalauro studijų programos kertiniai teminiai blokai – LDK politinė, socialinė ir kultūros istorija, Lietuvos modernėjimo raida, sovietikos ir totalitarizmo studijos, karo istorija nagrinėjami platesniame erdvės ir laiko horizonte, lavinami studentų įgūdžiai kritiškai permąstyti ir tyrinėti jiems būdingus reiškinius ir procesus. Programa pritaikyta studentams baigusiems humanitarinius ir socialinius mokslus.

Istorijos magistro studijų programa kiekvienais metais yra atnaujinama ne tik turinio, bet ir studijų formų plotmėje: daugiau kursų skaito po kelis dėstytojus, peržiūrėtas paskaitų ir seminarų santykis, numatytas lankstesnis paskaitų grafikas ir įvairios studentų savarankiško darbo bei atsiskaitymo formos.

Studijų programoje dėstomi kursai nuolat atnaujinami, studentų pasirinkimui siūlomi nauji:

  • Lietuva ir Europa XIII-XVII a.: valstybės ir visuomenės struktūros (asist. dr. Tomas Čelkis,) – struktūrų istorijai skirtas dalykas remiasi XIII-XVII a. Lietuvos ir Europos valstybių ir visuomenių institucijų bei struktūrų istorijos lyginimu;

  • Kultūros ir mokslo projektai: rengimas, vadyba, sklaida (prof. dr. Jurgita Verbickienė) – kursas orientuotas į praktinių studentų kompetencijų ugdymą, idėjų formulavimą, įgyvendinimą bei sklaidą.

  • Šiuolaikinių karų istorinė analizė (asist. dr. K. Kilinskas, asist. dr. I. Zakšauskienė, asist. dr. A. Abromaitis) – kursas suteikia šiuolaikinių karinių konfliktų analizės instrumentus, valstybių saugumo ir karinių konfliktų teorijos žinias, gebėjimą taikyti istorijos mokslo žinias bei metodus karo ir saugumo tyrimų lauke.

  • Tarpdisciplininis seminaras. Žmogus be vietos: priverstinė gyventojų migracija XX-XXI a. Europos istoriniuose, kultūriniuose ir teisiniuose kontekstuose (asist. dr. Norbertas Černiauskas, prof. dr. Nerija Putinaitė, Dovilė Čypaitė-Gilė, Raminta Jakucevičienė) – seminaras skirtas aktualioms politinėms ir sociokultūrinėms šiandieninio pasaulio problemoms, su kuriomis tiesiogiai ar kontekstuoliai susiduria Europos visuomenės bei valstybės, analizuoti.

  • Mikroistorija: euristika, metodas, naratyvas (doc. dr. E. Saviščevas, asist. dr. M. Jakulis) – studentai supažindinami su mikroistorijos tyrimo metodais ir jų taikymu, formuojami mikroistorijos teksto rašymo įgūdžiai.

  • Istorija ir demografija: asmuo, šeima ir bendruomenė (prof. dr. R. Trimonienė).

  • Specialybės kalba: jidiš (koordinuojantis – doc. dr. D. Troskovaitė).

  • Lietuvos devyniasdešimtųjų anatomija: nuo politikos iki atminties (lekt. dr. M. Ėmužis, dokt. A. Terleckas, R. Miliūtė).

  • Svarbiausių Vakarų politinių sąvokų ir idėjų istorija: istoriografija, kritika ir kontroversijos (dr. L. Peluritis).

Su Istorijos magistro studijų programos studijų planu susipažinkite čia.

Baigę istorijos magistrantūros studijas studentai gali toliau studijuoti Istorijos krypties doktorantūros studijose.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos