2016 m. gegužės 25 d., trečiadienį, 17 val. Valstybės pažinimo centre vyks diskusija „Kaip jaunimui kalbėti apie atminties randus?“
Antrojo pasaulinio karo metais sovietai ir naciai, vieni po kitų, naikino Lietuvos valstybę ir jos žmones. Intelektualai, politikai, dvasininkai, ūkininkai tardyti, kankinti, galų gale sušaudyti arba ištremti į Sibirą su visomis šeimomis, išžudyta didžioji dalis čia gyvenusių žydų. O tada prasidėjo pokaris su partizaniniu pasipriešinimu, prisitaikymu, stribais... Prisiminti skaudu, tačiau būtina, taip pat ir perduoti šią atmintį augančiai kartai.
Kodėl negalima pamiršti Holokausto, tremčių, represijų, ginkluoto pokario pasipriešinimo? Kokiu būdu perduoti skaudžią kolektyvinę atmintį XXI a. žmogui? Kaip siejasi asmeninės tragedijos ir politinės bendruomenės likimas? Šiuos ir kitus klausimus svarstys bei patirtimi dalinsis režisierius Aidas Giniotis, sukūręs spektaklį apie pokarį „Lietaus žemė“, VU IF istorikas dr. Norbertas Černiauskas, tradicinio laisvės kovoms skirto renginio „Trakinių partizanai“ organizatorius, nacizmo ir fašizmo tyrinėtojas prof. Juozas Skirius bei poetas, projekto „Dingęs Štetlas“ iniciatorius Sergejus Kanovičius. Diskusiją modernuos istorijos mokytojas bei dėstytojas Mindaugas Nefas.
Į renginį būtina registracija el. paštu .
Diskusijos FB event'as