propaganda diskusija1Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Antrųjų valdovų rūmų klubas atgaivina kultūrinį projektą POST Kryžkelė ir 2016 m. kviečia į POST Kryžkelės renginius.

Gegužės 13 d. Šiauliuose, Gubernijos alaus bravoro rūsiuose (Dvaro g. 179), 17.00 val. vyks vieša diskusija „Propaganda, MENAS, laisvė: propaganda mene, menas propagandoje“.

Pastarųjų metų politiniai vėjai ir viešasis diskursas mumyse kursto grėsmės nuojautą. Tikrus ar įsivaizduojamus priešus atrandame išorėje ir viduje. Atidžiau pradėjome žvelgti ir į paveldėtas ar naujai kuriamas erdves. Atrandame kitų (svetimų) paženklintas erdves. Jos mums kelia įtarumą, nepasitenkinimą, pagiežą, agresiją. Griauname Žaliojo tilto skulptūras… Ir atrandame savas erdves, kuriose peno gauna mūsų tautiniai, patriotiniai jausmai. Atsigręžiame į istorinę Laisvės kovų temą… Dabartis prikelia praeitį, joje sutikdama tiek bauginančius įspėjimus, tiek įkvėpsiančius herojus. POST Kryžkelė kviečia įerdvę pažvelgti per praeities / dabarties, savo / svetimo, herojaus / išdaviko, kovos / susitaikymo / prisitaikymo, apgynimo / užvaldymo prieštaras ir kryžmas.

FB event'as

Renginio plakatas

PROGRAMA

• Preliudija - Zubovai: nuo Gubernijos iki laisvos tautos / Birutė Salatkeinė

• Proginis pranešimas - Propaganda mene, menas propagandoje XXI a. Lietuvoje / Gintautas Mažeikis

• Diskusija - moderatorius ir kritikas Virginijus Kinčinaitis

• Diskusijos dalyviai:

architektas Algimantas Černiauskas

istorikas Norbertas Černiauskas

menininkė, menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė

filosofas Gintautas Mažeikis

visuomenės veikėjas Julius Panka

Lietuvos kariuomenė / Karolis Zikaras

• Propagandinis fonas - kūrinių eskizai ir maketai - Gintautas Lukošaitis ir Mindaugas Lukošaitis.