radvila22015 m. lapkričio 12–14 d.
Valdovų rūmai

Konferencija skiriama vieno iškiliausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybininkų – Lietuvos kanclerio ir Vilniaus vaivados kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo (1515-02-04–1565-05-28) – gimimo 500 metų ir mirties 450 metų sukaktims paminėti.

Šiuo tarptautiniu forumu siekiama atskleisti ir apmąstyti garsiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, o vėliau – ir vienos žymiausių visos Abiejų Tautų Respublikos didikų giminės – kunigaikščių Radvilų – įvairią veiklą, indėlį į valstybės, jos politikos ir diplomatijos, kultūros ir meno, ūkio ir karybos raidą, pristatyti žymiausius giminės atstovus, apibūdinti šios giminės kultūrinį ir meninį paveldą, taip pat Radvilų vietą istorinėje atmintyje.

Konferencijos chronologija – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikai (iki XVIII a. pab.). Tarptautiniame forume kviečiami dalyvauti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos jungtinės Lietuvos ir Lenkijos valstybės (Abiejų Tautų Respublikos) tradicijos paveldėtojai ir propaguotojai – lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių mokslininkai, kiti tyrinėtojai, kurių mokslinių interesų akiratyje yra atsidūrę kunigaikščiai Radvilos.

PROGRAMA

Oficialios konferencijos kalbos –lietuvių ir lenkų, iš kurių ir į kurias bus verčiama sinchroniškai

Konferencijos globėjai:
Kunigaikštis Motiejus Radvila
Kunigaikštis Mikalojus Radvila

Konferencijos organizatoriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Istorijos skyrius

Konferencijos organizavimo partneriai"
Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje