VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“kviečia į interaktyvias, inovatyvias kūrybines dirbtuves „Digital storytelling“, kurių metu Lietuvos žydų kultūros paveldas bus tiriamas pasitelkiant skaitmenines technologijas, modernų požiūrį į istoriją ir šiuolaikines jos pateikimo formas. Dalyviai jų metu susipažins su Lietuvos miestų ir miestelių žydų paveldu, mokysis kurti skaitmenines istorijas.
Kūrybinės dirbtuvės susidės iš dviejų dalių:
►Pirmoje dalyje bus organizuojamos tiriamosios išvykos į Lietuvos miestus ir miestelius. Jų metu dalyviai lankysis vietos muziejuose, susipažins su miestelių istoriją, įvertins dabartinę žydų paveldo objektų būklę. Taip pat rinks istorinę medžiagą, vykdys „gyvosios istorijos“ audio – video fiksaciją, bendraus su vietos gyventojais. Dalyviai bus paskirstyti į dvi grupes. Vienai grupei planuojamos dvi išvykos, vyksiančios vieno savaitgalio metu.
Numatomos išvykos:
- Spalio 10 d. Kėdainiai
- Spalio 11 d. Valkininkai ir Degsnės
- Spalio 17 d. Ukmergė
- Spalio 18 d. Žagarė ir Joniškis
►Antrajame kūrybinių dirbtuvių etape dalyviai mokysis kaip iš surinktos medžiagos kurti skaitmenines istorijas.. Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus ves "Jazzmontør AS" vadovas Kristoffer Pahle Pedersen iš Norvegijos. Jis „Digital storytelling“ profesionalas, jau daug metų užsiimantis skaitmeninių istorijų kūrimu, kūrybinių dirbtuvių organizavimu, daugelio šiuolaikinių muziejų konsultavimu.
Antrojo etapo užsiėmimai vyks anglų kalba, darbo dienomis, aVilniaus universitete Istorijos fakultete nuo 17 val.:
- I gr. – spalio 21 – 24 d.
- II grš – spalio 26 – 29 d.
Spalio 30 d. numatomas baigiamasis renginys bei dalyvių darbų pristatymas, ,kūrybinių dirbtuvių aptarimas.
Kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti visus besidominčius žydų istorija ir kultūra. Taip pat tuos, kurie nori išmokti patrauklių bei inovatoriškų istorijos pateikimo ir pristatymo visuomenei būdų.
Informacija apie registracija:
Registracija vyksta iki spalio 5 d., elektroniniu paštu:
Registracijai prašome pateikti savo: a) vardą, pavardę; b) el. pašto adresą, c) telefono numerį, d) nurodyti savo užsiėmimą/ profesiją. Studentų taip pat prašome nurodyti mokymosi įstaigos ir fakulteto pavadinimą.
Pirmasis įvadinis susitikimas ir pasiskirstymas grupėmis numatomas spalio 7 d.
Vietų skaičius ribotas, pirmenybė bus teikiama anksčiausiai užsiregistravusiems dalyviams, kuriems detalesnė informacija bus pateikta el. paštu.
Dalyvavimas būtinas abiejose kūrybinių dirbtuvių dalyse. Todėl būsimus dalyvius prašome atsižvelgti į savo galimybes ir laiką sudalyvauti dviejose išvykose bei vienos iš grupių kūrybinėse dirbtuvėse.
Kūrybinės dirbtuvės yra EEA programos ir Kultūros tarybos finansuojamo projekto „Žydų kultūros paveldo aktualizavimas ir pristatymas pasitelkus mobiliąsias technologijas“ dalis.