Sidebar

sienu tapybaMural Painting in Secular Buildings: Relevant Theories, Methods, and Problems of Restoration
2015 gegužės 14–15 d.

Pastaruosius kelis dešimtmečius Lietuvoje daug nuveikta tyrinėjant, atidengiant, konservuojant ir restauruojant pasaulietinės architektūros sienų tapybą. Visa bėda, kad dailės istorikai, technologai, restauratoriai ir paveldosaugos specialistai vykdomus arba jau realizuotus projektus vis dar menkai analizuoja tarpusavyje, viešai beveik neįvardindami atliekamų ar įvykdytų darbų privalumų, iškilusių problemų ar pastebėtų trūkumų. Tik uždaruose darbiniuose siauram specialistų ratui prieinamuose susitikimuose aptariami įvairūs iškilę klausimai. Dažnai vieną objektą restauruojantys sienų tapybos specialistai nežino kokios problemos iškilo jų kolegoms kitame objekte.

Ši situacija ir paskatino inicijuoti mokslinę konferenciją-seminarą sienų tapybos restauravimo istoriniuose pasaulietiniuose pastatuose tema, kad platesnė suinteresuota auditorija galėtų pasidalinti gerąja patirtimi, išsakyti abejones dėl vykdomų darbų metodikos pagrįstumo ar nepagrįstumo. Svarbu, kad pristatomi objektai ir viešai diskusijai keliami klausimai padėtų įvardinti pagrindines šiuo metu kylančias problemas ar skirtingų egzistuojančių sienų tapybos restauravimo mokyklų, metodų bei požiūrių stipriąsias ir silpnąsias puses. Pasisakymų ir diskusijų metu galima bus sužinoti kuo remiantis pasirinkta viena ar kita sienų tapybos konservavimo, restauravimo ar atkūrimo koncepcija, kokios medžiagos ar technikos vienu ar kitu atveju taikytinos ir pan.

Norint, kad Lietuvos specialistai savo darbus pamatytų platesniame kontekste, diskusijai pakviesti sienų tapybos restauratoriai iš kitų Europos kraštų. Be didelę patirtį turinčių Lietuvos sienų tapybos restauratorių, pranešimus skaitys jų kolegos iš Lenkijos, Slovėnijos, Estijos ir Norvegijos,

Kelias dienias dienas truksiančioje konferencijoje-seminare, kuri vyks 2015 m. gegužės 14–15 d., bus skaitomi teoriniai probleminiai pranešimai, vyks diskusijos, o taip pat bus lankomasi restauruotuose ar teberestauruojamuose pasaulietiniuose pastatuose, analizuojami atliktų darbų metodai.
Tarptautinės konferencijos-seminaro kalbos: lietuvių ir anglų (bus taikomas sinchroninis ir nuoseklus vertimas).
Seminaro pranešimus planuojama publikuoti 2016 m. atskirame leidinyje.

Konferencijos-seminaro organizatoriai – Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra ir Dailėtyros institutas.
Koordinatorė – dr. Dalia Klajumienė
Kontaktams: el.p. , mob. 8 610 21194

Konferencijos programa

Konferencijos tezės

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos