DSC 3940Studentai studentams apie istorijos studentus, arba ISTORIOGRAFINIS  KLĖJOS  TEISMAS

Istoriografinis Klėjos teismas doc. dr. Aurelijaus Giedos knygos „Manifestuojanti Klėja“ motyvais.

REIKŠMINGOS BYLOS APLINKYBĖS:

• Kodėl „Lietuvių mokslo draugijos“ nariams siūlyta nusifotografuoti pasipuošus lapinėmis kepurėmis?
  • Kokios sąlygos nutiesė kelius intelektualiniams manifestams, kas juos skelbė ir „kas iš to“?
  • Ko nerasime užsienio stažuočių ataskaitose: rašalo, abonemento kirpykloje ar šiltų vakaro batukų?
  • Kas tapo peterburgietiško lituanistikos triumvirato nariais ir kam atiteko Lietuvos Puškino (arba Lietuvos Turgenevo) vaidmuo?
  • Kas yra „Didysis šešetas“ ir koks jo vaidmuo prieškario Lietuvos intelektualų socialiniuose tinkluose?
  • Dėl ko lažintųsi bylos pagrindu tapusios knygos autorius?

KALTINAMIEJI: visų laikų Lietuvos istorikai ir istorijos studentai.

VIETA IR LAIKAS: SP1 auditorija, 2017 m. gruodžio 21 d., 18 val.

BŪTINAS ATSILANKYMO!

Atrodo, juk galima būtų šie visi teismuose iškeliami gyvenimo klausimai ir paskaitose išnagrinėti [...]. Iš tikrųjų, paskaitose labai daug išnagrinėjama aktualijų [...], bet gi retkarčiais darytini ir teismai.

Petras Kondrotas, „Pavasaris“ 11, 1937