if-vkn

16-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, vyksiančioje 2015 vasario 19-22 d., dalyvaus gausus VU IF istorikų būrys.
Kviečiame užsukti!

Vasario 19 d, ketvirtadienis

12 val. Vaikų scena, salė 4.
Protų mūšis: įdomioji Lietuvos istorijos pamoka penktokams.
Dalyvauja prof. Alfredas Bumblauskas (Baltos lankos). Jis ves protų mūšį ir supažindins renginio dalyvius su įdomiausiais, netikėtais istorijos faktais.

16 val. 5.1 konf. salė.
Jubiliejinė programa „M. K. Oginskis: tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“ (LII).
Renginyje dalyvaus Istorijos fakulteto docentė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Generalinė sekretorė dr. Marija Drėmaitė.

17 val. 5.3 konf. salė.
Diskusija „Pirmosios knygos konkursas - literatūrinės kelionės pradžia“ (LRS leidykla).
Tarp dalyvių - pirmosios knygos konkurso laureatas dr. Tomas Vaiseta.

18 val. Forumas -LRT studija.
Tomo Vaisetos knygos „Nuobodulio visuomenė: kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964–1984)“ pristatymas (Naujasis Židinys-Aidai).
Dalyvauja autorius, doc. dr. Aurimas Švedas, IF dokt. Vladas Liepuonius ir menotyrininkė Agnė Narušytė.

Vasario 20 d., penktadienis

14 val. 5.5 konf. salė.
Oskaro Haleckio knygos „Europos istorijos ribos ir skirstymai“ pristatymas (Margi raštai).
Dalyvauja dr. Nerijus Babinskas, prof. Alfredas Bumblauskas, dr. Aurelijus Gieda bei Alvydas Nikžentaitis.

16 val. Forumas -LRT studija.
Diskusijų klubas. „Ką pasakoja vėliavos“.
Dalyvauja dr. Norbertas Černiauskas.
Ar Lietuva gali būti traktuojama kaip problema? Ar vis dėlto ji yra neginčijama vertybė, kurią reikia gerbti ir mylėti, o ne kritikuoti. Šioje diskusijoje ypač svarbus istorinis Lietuvos pagrindas. Kokią istorinę sąmonę ir pagrindą turi mūsų Lietuva? Gal tai Motiejaus Valančiaus, o gal Jono Basanavičiaus sukurta Lietuva? Istorikai ir politologai analizuos istorinio Lietuvos pagrindo problemas: kuri mintis — Valančiaus, Basanavičiaus, Smetonos, o galbūt Landsbergio — padarė didesnę įtaką besikuriančiai moderniai Lietuvai.

19 val. 5.3 konf. salė.
Diskusija „Kas rašo Lietuvos kultūros istoriją?“ (MMC).
Tarp dalyvių doc. dr. Marija Drėmaitė.

Vasario 21 d., šeštadienis

10 val. 3.2 konf. salė.
Prof. Rasos Čepaitienės sudaryto straipsnių rinkinio „Vietos dvasios beieškant“ pristatymas.
Dalyvauja sudarytoja, doc. dr. Rūta Šermukšnytė, dr. Agnė Vaitkuvienė.

12 val. 5.3 konf. salė.
Profesorių Alfredo Bumblausko ir Edvardo Gudavičiaus knygos „Būtovės slėpiniai: nuo Netimero iki...“ pristatymas (Alma littera).
Dalyvauja autoriai, knygos sudarytojas doc. dr. Aurimas Švedas, doc. dr. Eugenijus Saviščevas bei žurnalistė ir TV laidų vedėja Edita Mildažytė.

20 val. Forumas -LRT studija.
Prof. Alfredo Bumblausko (ir kitų) knygos „Kunigaikščiai Ostragiškiai“ pristatymas (LMA Vrublevskių biblioteka).
Dalyvauja autoriai prof. Alfredas Bumblauskas ir doc. dr. Genutė Kirkienė, Sigitas Narbutas bei Edita Mildažytė.

Vasario 22 d.,  sekmadienis

10 val. Forumas -LRT studija.
Nerijos Putinaitės knygos „Trys lietuviškos Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje“ pristatymas (Naujasis Židinys-Aidai).
Dalyvauja autorė, prof. Alfredas Bumblauskas, doc. dr. Nerijus Šepetys, Ramūnu Vilpišauskas.

11 val. Forumas -LRT studija knygos „Nevienareikšmės situacijos. Pokalbiai apie sovietmečio literatūros lauką“ pristatymas (LLTI).
Tarp dalyvių doc. dr. Aurimas Švedas ir dr. Violeta Davoliūtė. Renginį tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA.

Visa Knygų mugės‘2015 programa.