Dr. N.Černiauskas, V. Bruveris dr. B. Gailius / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukaNors paskutinis Lietuvos partizanas su ginklu rankoje krito prieš pusę amžiaus, miško brolių karas dar nesibaigė, jis vyksta mūsų atminties, vidaus ir tarptautinės politikos frontuose.
Su tokiu teiginiu į diskusiją „Karas dėl partizanų – su savimi ir su priešais“ vakar kvietė Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto (IF) alumni draugija.

Oficialiai pokario pasipriešinimas yra vienas pagrindinių istorinės atminties ramsčių, drauge su didžiaisiais kunigaikščiais, valstybe nuo jūrų lig jūrų, tautiniu atgimimu, Pirmąja respublika, Sąjūdžio laikotarpiu. Ar partizanų kovos vieta Lietuvos visuomenės atmintyje iš tiesų pagrindinė, o gal visgi nišinė?

Daugiau skaitykite: www.lzinios.lt