IF copyPasibaigus pirmajam priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, sveikinu visus įstojusius į VU Istorijos fakultetą. Kartu noriu pasidžiaugti stojimą lydėjusia diskusija apie humanitarines studijas. Nepamenu, kad per pastaruosius metus viešoje erdvėje būtų buvę tiek argumentuotų nuomonių, kritinių pastabų ir nuoširdaus susidomėjimo. Galbūt bendromis pastangomis pavyks perlaužti viską žinančių komentatorių tiražuojamus mitus apie naudos neduodančius mokslus ir bedarbių armijas. Būsimiems studentams linkiu visapusiškai išnaudoti  ketverių/šešerių universitetinės jaunystės metų laiką, dar  neapsisprendusius kviečiu prisijungti prie mūsų ženkliai išaugusio būrio antrame stojimo etape, o kolegoms dėstytojams - gero (kai kam ir produktyvaus) atostogų mėnesio, iki pat rugsėjo 1-osios (tiksliau šiemet 3-iosios).

Prof. Rimvydas Petrauskas

VU Istorijos fakulteto dekanas